Seniorzy

Dbajmy o naszych Seniorów, już niedługo sami będziemy borykać się z różnymi „przywilejami”  wieku starszego….

seniorzy

System rabatowy dla SENIORÓW

w wieku 70 – 80 lat  zniżka na zabiegi podologiczne wynosi 10%

w wieku 81 -85 lat zniżka na zabiegi podologiczne wynosi 15%

powyżej 86 roku życia  zniżka na zabiegi podologiczne wynosi 20%

Istnieje możliwość ustalenia rabatów indywidualnych (niższych od wyżej wymienionych) np. w formie karnetów. Szczegóły ustalane są podczas wizyty w gabinecie.  Uwaga! Każdy senior chcący skorzystać z systemu rabatowego musi mieć przy sobie dowód osobisty.

Nasza skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza. U osób starszych odnotowuje się również upośledzenie czynności, a nawet zanikanie gruczołów potowych, co powoduje, że naturalny proces nawilżania skóry ulega osłabieniu.

Brak natłuszczania (brak gruczołów łojowych w skórze stóp) oraz zmniejszenie nawilżania (mniejsza aktywność gruczołów potowych) sprawiają, że skóra stóp osoby starszej nie dość,  że jest coraz cieńsza staje się bardzo sucha i podatna na liczne pęknięcia.

Ponadto, na skutek upośledzenia czynności układu immunologicznego, jeżeli pojawiają się procesy zapalne wywołane różnego rodzaju czynnikami drażniącymi, to utrzymują się dłużej, niż w przypadku osób młodych. W starszym wieku dłużej goją się także wszelkie rany.

Skóra stóp potrzebuje nawilżania i natłuszczania, a także stosowania preparatów o działaniu bakteriobójczym, poprawiającym proces regeneracji naskórka i łagodzącym stany zapalne. Słaby wzrok, ograniczona ruchomość stawów oraz zaburzenia czucia w stopach w istotny sposób uniemożliwiają seniorom samodzielną obsługę w zakresie pielęgnacji stóp. Zaś brak systematycznej i prawidłowej pielęgnacji może doprowadzić do coraz większych utrudnień w samodzielnym poruszaniu się lub wręcz unieruchomieniu.

Dbajmy o naszych seniorów. Dzisiaj jesteśmy młodzi i sprawni, ale czas szybko upływa i za moment sami będziemy borykać się z różnymi „przywilejami”  wieku starszego.

UWAGA !!!

► Seniorzy powyżej 70 roku życia są objęci indywidualnym programem rabatowym – szczegóły ustalane są podczas pierwszej wizyty.