Nasz zespół

 

Nasz zespół, w ramach współpracy podologicznej, zapewnia każdemu pacjentowi kompleksową pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach np. zmian patologicznych wrastających paznokci, przerostu wałów paznokciowych  itp.
Obejmujemy również pełną opieką stopy diabetyków – profilaktyka i leczenie zachowawcze.

Mariola Kalbarczyk – specjalista podolog, pielęgniarka dyplomowana, kurs specjalistyczny w zakresie leczenia ran
Z przyjemnością informuję, że w listopadzie 2017 r. stałam się właścicielką Specjalistycznego Gabinetu Podologicznego w Julianowie.
Posiadam 18-letni staż w zawodzie pielęgniarki w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie i 7-letnią praktykę jako podolog.
Pracowałam na stanowisku pielęgniarki opatrunkowej stomijnej, zajmując się leczeniem ran pooperacyjnych i ran przewlekłych, m.in. w przebiegu stopy cukrzycowej.
Jestem współautorką broszury pt. “Rola pielęgniarki w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej”.
Mając wykształcenie medyczne i doświadczenie jako pielęgniarka pracująca na oddziale chirurgii, w roku 2010 postanowiłam wyspecjalizować się w podologii i w ten sposób połączyłam oba zawody.
Prowadząc Specjalistyczny Gabinet Podologiczny, najpierw w przychodni przy Pl. Hallera w Warszawie, a obecnie w Julianowie, pomagam i szerzę profilaktykę w dbaniu o zdrowe stopy, poprawiając tym samym komfort życia i ogólne dobre samopoczucie osób dotkniętych schorzeniami stóp.


Tomasz Guzel – dr nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej
Pracuje w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie.
W 1999 r. ukończył II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, dziesięć lat później obronił pracę doktorską dotyczącą diagnostyki  i leczenia chorych na raka jelita grubego.
Dodatkowe doświadczenia klinicznie, zwłaszcza dotyczące chirurgii laparoskopowej zdobywał podczas stażu w Niemczech – Monchengladbach, w Klinice Chirurgii Miniinwazyjnej, Gastroenterologicznej i Naczyniowej u Profesora Th. Carusa. Współpraca z profesorem Th. Carusem – obecnie kierownikiem ośrodka w Bremie jest kontynuowana do dzisiaj.
Dr Tomasz Guzel jest organizatorem wielu kursów doskonalących z zakresu chirurgii laparoskopowej, autorem licznych doniesień zjazdowych i kilkunastu artykułów dotyczących problematyki onkologicznej, jak również leczenia ran przewlekłych (odleżyn) oraz żywienia chorych z zastosowaniem techniki PEG (gastrostomii endoskopowej).
Posiada certyfikat Towarzystwa Chirurgów Polskich upoważniający do wykonywania endoskopii diagnostycznej i zabiegowej górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopia i kolonoskopia).