Higiena – to bezpieczeństwo

higienaHIGIENA – bezpieczeństwo, czystość  w Specjalistycznym Gabinecie Podologicznym.

Gabinet  jest wyposażony jak typowy gabinet zabiegowy, w którym często wykonuje się zabiegi związane z naruszeniem ciągłości tkanek, a każdy klient może być potencjalnie zakaźny.   Na ryzyko zakażenia w trakcie zabiegów   narażeni są zarówno pracownicy jak i  klienci korzystający z takich usług.

 

myjkaschulkeweb Dezynfekcja – dezynfekowanie narzędzi bezpośrednio po zabiegu zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. W tym celu umieszcza się instrumenty w roztworach dezynfekujących firmy Schulke. Optymalną dezynfekcję i jednoczesne czyszczenie narzędzi zabiegowych  zapewnia myjka ultradźwiękowa firmy Euronda. Ta  metoda dezynfekcji jest skuteczna dzięki temu, że ultradźwięki  docierają tam, gdzie nie dotrze nawet najbardziej delikatna szczoteczka.
autoklawweb Sterylizacja – podczas sterylizacji niszczone są formy przetrwalnikowe drobnoustrojów. W autoklawie wyczyszczone i zdezynfekowane instrumenty są poddane działaniu określonej temperatury przez dokładnie określony czas oraz nasyconej pary wodnej. Para wodna powstaje z destylowanej wody i osiąga temperaturę 120 do 134 °C.  Sterylizacja odbywa się w autoklawie medycznym kl. B  firmy Lafomed.

Urządzeniami wspomagającymi przestrzeganie zasad higieny w gabinecie są: zgrzewarka do foliowania instrumentów  oraz szafka zabiegowa podologiczna z szufladą wyposażoną w system UV (promieniowanie nadfioletowe) do aseptycznego przechowywania instrumentów  bezpośrednio używanych na stanowisku pracy.

W gabinecie używane są środki  do dezynfekcji  firmy  Schulke – lider na rynku preparatów odkażających.

Wszystkie urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji są na wyposażeniu gabinetu.