COVID-19

COVID-19 – wprowadziliśmy REŻIM SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNY

KONIECZNIE PRZECZYTAJ PRZED WIZYTĄ

Szanowni Państwo,

w czasie zwiększonego ryzyka zakażenia wirusem COVID-19 informuję o wprowadzeniu nowych zasad w gabinecie podologicznym, dbając o wspólne bezpieczeństwo.

Poniższe procedury obowiązują do odwołania.

1. Specjalista podolog wyposażony jest w dodatkowe środki ochrony osobistej.
2. Każdy klient po wejściu proszony jest o:

  • zdezynfekowanie dłoni
  • założenie rękawiczek jednorazowych (otrzymuje w gabinecie)
  • założenie maseczki chirurgicznej (otrzymuje w gabinecie)
  • umożliwienie pomiaru temperatury

3. Wchodzimy do gabinetu o wyznaczonej godzinie wizyty.
4. Nie spóźniamy się i nie przychodzimy wcześniej.
5. Wizyty są umawiane z uwzględnieniem przerw na czas dezynfekcji wszystkich stref gabinetu, szczególnie często dotykanych.
6. Przychodzimy do gabinetu bez osób towarzyszących, poza sytuacją, gdy wymagana jest opieka.
7. Zakaz używania telefonów komórkowych w gabinecie.
8. Jeśli masz infekcję, jesteś przeziębiony – pozostań w domu.
9. Proszę o minimalny czas przebywania w gabinecie (miłe pogawędki zostawiamy na lepsze czasy).

Informuję, że zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze. Jeśli nie zastosujesz się do powyższych wytycznych, podolog ma prawo odmówić wizyty. Mam nadzieję, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.


Gabinet  jest wyposażony jak typowy gabinet zabiegowy, w którym często wykonuje się zabiegi związane z naruszeniem ciągłości tkanek, a każdy klient może być potencjalnie zakaźny. Na ryzyko zakażenia w trakcie zabiegów  narażeni są zarówno pracownicy jak i  klienci korzystający z takich usług.

Dezynfekcja – dezynfekowanie narzędzi bezpośrednio po zabiegu zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. W tym celu umieszcza się instrumenty w roztworach dezynfekujących firmy Schulke. Optymalną dezynfekcję i jednoczesne czyszczenie narzędzi zabiegowych zapewnia myjka ultradźwiękowa firmy Euronda. Ta metoda dezynfekcji jest skuteczna dzięki temu, że ultradźwięki docierają tam, gdzie nie dotrze nawet najbardziej delikatna szczoteczka.

Sterylizacja – podczas sterylizacji niszczone są formy przetrwalnikowe drobnoustrojów. W autoklawie wyczyszczone i zdezynfekowane instrumenty są poddane działaniu określonej temperatury przez dokładnie określony czas oraz nasyconej pary wodnej. Para wodna powstaje z destylowanej wody i osiąga temperaturę 120 do 134 °C. Sterylizacja odbywa się w autoklawie medycznym kl. B  firmy Lafomed.

Urządzeniami wspomagającymi przestrzeganie zasad higieny w gabinecie są: szafka zabiegowa podologiczna z szufladą wyposażoną w system UV (promieniowanie nadfioletowe) do aseptycznego przechowywania instrumentów bezpośrednio używanych na stanowisku pracy.

W gabinecie używane są środki do dezynfekcji firm Schulke i Ecolab – liderów na rynku preparatów odkażających.